SCHIMBUL I

DIRECTOR ADJUNCT: PROF. POPESCU OANA-ANDA
PROF. COORDONATOR: PROF. CIUBOTARU CAMELIA
CONSILIER EDUCATIV: PROF. COJOCARU VICTORIŢA

Prof. coordonatorprof. Camelia Ciubotaru ( fizică-chimie )

Prof. Şalgău Estera Simona( limba şi literatura română )

Prof. Voiţic Cristina-Maria ( limba franceză )

Prof. Rusu Loredana Mihaela ( limba engleză )

Prof. Gemeniuc Geanina Gabriela ( matematică )

Prof. Ciubotaru Camelia ( biologie )

Prof. Cojocaru Victoriţa ( istorie-geografie, cultură civică )

Prof. Ianoş Cătălin Cristian ( educaţie tehnologică )

Prof. Codină Bogdan Iulian ( religie ortodoxă )

Prof. Duciuc Alin ( religie penticostală )

Prof. Codină Bogdan ( educaţie fizică )

Prof. Bejan Oana Sînziana ( muzică, desen )

Înv. Aioanei Adriana

Înv. Crăciun Ionuţ

Înv. Darea Lidia Anca
Înv. Cojocariu Raluca

Educ. Borza Viorica

CLASA A VIII-A: PROF. DIRIGINTE GEMENIUC GEANINA GABRIELA
CLASA A VII-A: PROF. DIRIGINTE IANOŞ CĂTĂLIN CRISTIAN
CLASA A VI-A : PROF. DIRIGINTE CIUBOTARU CAMELIA
CLASA A V-A: PROF. DIRIGINTE  CODINĂ BOGDAN IULIAN
CLASA A IV-A: ÎNV. CRĂCIUN IONUŢ
CLASA A III-A: ÎNV. COJOCARIU RALUCA
CLASA A II-A: ÎNV. CRĂCIUN IONUŢ
CLASA I: ÎNV. AIOANEI ADRIANA
CLASA 0: ÎNV. DAREA LIDIA ANCA
PREŞCOLARI: EDUC. BORZA VIORICA
SĂ DESCOPERIM CHINA...INVITAT PAN YUYAN ( CLUBUL DE STUDII ASIATICE SUCEAVA )

ŞCOALA GIMNAZIALĂ POIENI, COM. UDEŞTI

ADRESĂ:
SAT POIENI, COM. UDEŞTI, JUD.SUCEAVA
ZIUA EUROPEI

9 MAI - TRIPLĂ SEMNIFICAŢIE PENTRU POPORUL ROMÂN

PREZENTARE

•            Bazele învăţământului din satul Poieni a fost pus în anul 1906 prin "Decretul nr. 384, din 20 ianuarie 1906" dat de Consiliul provincial în frunte cu guvernatorul C. Bleyleben.
  •
  • Şcoala Gimnazială Poieni este subordonată Şcolii Gimnazială "Acad. H. Mihăescu" Udeşti şi este poziţionată geografic pe Valea Sucevei.

 DEVIZA ŞCOLII:  "EDUCAŢIA ESTE CEL MAI DE PREŢ DAR PE CARE ÎL POATE PRIMI OMUL"  ( PLATON )
 MISIUNE: Şcoala  noastră  a  fost,  este  şi  va  deveni  izvorul  nesecat  al  formãrii  spirituale  al resursei  umane - elevul,  iar  cei  ce  suntem  călăuziţi  de  gânduri  nobile  nu  suntem  niciodatã  singuri,  ci  avem  parteneri  sociabili,  cooperanţi,  stimulativi:  FAMILIA, COMUNITATEA.
Marele  scop  al  formării  noastre,  al  vieţii  spirituale,  nu  este  numai  cunoaşterea,  ci  şi  acţiunea  pentru  a  cunoaşte  cât  mai  profund şi transparent,  esenţa  vieţii:  şcoala, familia.
 VIZIUNE:
Familia  şi  comunitatea  sunt  şi  vor  devein  parteneri  de  suflet,  parteneri  pentru  a  realiza: " O  şcoală  mai  bună! "; " O  educaţie solidă, benefică! "; " O  colaborare  permanentă! "
 VALORI:
• Colaborare: colaborăm  cu  toţi  factorii  interesaţi  de  educaţie  şi  împărtăşim cunoştinţele  dobândite  pentru  a  ne  îmbunătăţi  activitatea.
• Deschidere - suntem  deschişi  la  nou şi  ne  încurajăm  partenerii  educaţionali  să caute soluţii  creative  în  folosul  beneficiarilor  noştri:  elevi,  părinţi,  agenţi economici.
• Inovaţie - ne  străduim  sã  fim  pro-activi,  să facem  lucrurile  altfel,  dar  mai  eficient.
• Implicare - asigurăm  realizarea  proiectelor  nostre  prin  inovaţie  şi  leadership.
• Responsabilitate - ne  asumăm  întreaga  responsabilitate  pentru  dezvoltarea învăţământului  la  nivelul  comunei Udeşti, respectiv la nivelul judeţului Suceava.
  •           DEVIZA ŞCOLII: "EDUCAŢIA ESTE CEL MAI DE PREŢ DAR PE CARE ÎL POATE PRIMI OMUL"  ( PLATON )
  •

• VIZIUNE: Şcoala  este  a  elevului,  iar  elevul  este  personajul  principal  în  procesul  instructiv-educativ.  Familia  şi  comunitatea  sunt  şi  vor  deveni parteneri  de  suflet,  parteneri  pentru  a  realiza: " O  şcoală  mai  bună! "; " O  educaţie solidă, benefică! "; " O  colaborare  permanentă! "
SCOALA POIENI.jpg